26 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - В6-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

В6-гіповітаміноз

В6-hypovitaminosis
Недостатність піридоксину
Загальна інформація
Характеризується мікроцитарною анемією, ураженням шкіри і судомами. Хворіють свині, хутрові звірі, собаки, кішки, рідко телята раннього віку.
Етіологія
Етіологія — тривала однотипна годівля кормами, бідними на піридоксин, згодовування недоброякісних кормів, що спричиняє розла­ди кишечнику і пригнічення мікробного синтезу вітаміну В прийом всередину синтетичних антивітамінів.
Симптоми
Спостерігаються зниження вгодованості, сповільнення росту, анемічність видимих слизових оболонок. У свиней спотворений смак, щетина стає тьмяною, місцями випадає, на спині, череві, бокових поверхнях тулуба з'являються округлі симетричні плями ороговіння шкіри, а в складках шкіри навколо рила й очей виступає ексудат, який засихає у вигляді коричневих кірок. Відмічають атаксію та епілептичні судоми, при аналізі крові виявляють мікроцитоз, олігохромемію і гіпо­хромію, рідше — олігоцитемію. Хутрові звірі досить чутливі до нестачі піридоксину, особливо вагітні самки і самці в період гону. Хвороба характеризується погіршенням апетиту, немією, епілептичними судомами. У самців розвивається аспермія при збереженій потенції, у самок — неплідність, аборти. У собак і кішок спостерігається анемія, на носі, лапках і хвості виникають еритеми, інколи у собак настає некроз кінчика хвоста.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі аналізу годівлі тварин, симптомів хво­роби, результатів гематологічного дослідження та за лікувальним ефектом.
Лікування
До раціону свиней включають траву бобових, трав'яне, сінне і рибне борошно, висівки, кормові дріжджі, макуху і шрот; хутровим звірям дають дріжджі, конину і яловичину, печінку. Внутрішньом'язово вводять 1-, 2- або 5%-й розчин піридоксину гідрохлориду у дозах, мг, поросятам — 25—50; свиноматкам — 50—200; соба­кам — 20—50; норкам — 0,6—1,2; лисицям і песцям — 2—4 протягом 10—12 днів підряд або через день.
Профілактика
Профілактика полягає в забезпеченні тварин кормами, багати­ми на піридоксин. Потреба поросят до 8-місячного віку у піридоксині становить 4,5 мг, відлучених поросят і племінних свинок — З—4, поросних свиноматок — 4—5, лактуючих — 7, кролів — 4 мг на 1 кг сухої речовини раціону. Молодняку норок слід давати 4—8 мг піридоксину на 1 кг сухої речовини раціону або 0,6—0,8 мг на добу, вагітним самкам — не менше 9 мг/кг сухої речовини, або 2,5 мг/100 ккал корму.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Гусеничная пара - кто что знает? Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.