20 вересня 2019р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - В5-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

В5-гіповітаміноз

РР- hypovitaminosis
Недостатність нікотинової кислоти
Загальна інформація
Характеризується ураженням шкіри (пелагра, від італ. — шершава шкіра), травного каналу і нервової систе­ми. Частіше відзначають у поросят 2—4-місячного віку, собак, птиці, рідше — у тварин інших видів.
Етіологія
Пелагра поширена в господарствах, де основним кор­мом для свиней є зерно кукурудзи, а в раціоні недостатньо висівок, трав'яного борошна, шроту, дріжджів, багатих на нікотинову кислоту. В зерні кукурудзи мало нікотинової кислоти і триптофану — аміно­кислоти, з якої синтезується нікотинамід. Крім того, нікотинова кислота погано засвоюється із зерна кукурудзи (30%). У собак, кішок, норок, лисиць і песців хвороба виникає при утриманні на раціоні, до складу якого не вводять сире м'ясо, печінку, молочні продукти.
Симптоми
РР-гіповітаміноз характеризується шершавістю шкіри. На ній з'являються пухирці, заповнені каламутною, гнійною рідиною. Згодом вони лопаються і утворюються струпи, випадає волос. На спині, зовнішньому боці кінцівок та навколо очей струпи чорніють. Ураження шкіри симетричні. У поросят і особливо собак характерни­ми є також виразковий стоматит, дорсальна поверхня язика ороговіла з тріщинами. При хронічному перебігу шкіра суха, шершава, має буру­вато-коричневу пігментацію. Остання стадія хвороби —це тремор і спазм м'язів тазових кінцівок, атаксія, парез і параліч задньої частини тулуба.
Діагноз
Діагноз ставлять на основі клінічних симптомів, патолого-анатомічних змін, аналізу раціонів на вміст у них ніацину, а також з ураху­ванням лікувального ефекту від застосування препаратів вітаміну В5. Можна досліджувати вміст нікотинової кислоти в печінці, крові й молоці. Слід диференціювати паракератоз поросят при нестачі цинку, саркоптоз (дослідженням зскрібка шкіри) та ушкодження шкіри, зу­мовлені поїданням кормів, що мають фотодинамічну дію. При аракератозі ушкодження шкіри локалізуються на вухах, череві, внутрішньому боці кінцівок і зникають при лікуванні солями цинку. Фотосенси-білітетна реакція розвивається при поїданні гречки, білої конюшини, рапсу.
Лікування
До раціону включають корми, багаті на протеїн (15— 20%), нікотинову кислоту та інші вітаміни групи В: пшеничні висівки, кормові дріжджі, м'ясо-кісткове, рибне і трав'яне борошно, пророще­не зерно, макуху, соняшниковий шрот, комбікорми з преміксами, що містять вітаміни групи В, зменшують питому вагу зерна кукурудзи. Внутрішньом'язово або підшкірно застосовують нікотинову кислоту або нікотинамід у дозі 0,4 мг на 1 кг маси тіла протягом 10—15 днів підряд. Після цього нікотинову кислоту можна застосовувати всереди­ну в дозах: свиням — 30—80, собакам — 30—50 мг.
Профілактика
Потреба у вітаміні В5, мг на 1 кг сухої речовини, становить: для поросят-сисунів і відлучених — 20—25, поросних сви­номаток — 20, лактуючих — 25, поголів'я на відгодівлі—23; собак — 20—30; щенят норок — 8, лисиць — 10.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Дрібні домашні тварини
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Фундук "Трапезунд". ЧП "Ореховод-практик" принимает заказы вегетативных саженцев на осень 2014. Трансгенные козы Коптильные палочки Чем лучше отмывать свинарник? Сосед-захватчик
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.