26 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - В2-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

В2-гіповітаміноз

В2-hypovitaminosis
Недостатність рибофлавіну
Загальна інформація
Це хронічне захворювання, яке характеризується затримкою росту, ураженням шкіри, очей, алопеціями, анемією,нервовими розладами. Частіше реєструють у птиці, хутрових звірів, свиней, рідше—у тварин інших видів. У телят розвивається в ранній період, коли ще не функ­ціонує рубець.
Етіологія
У телят В2-гіповітаміноз відзначають при ранньому пе­реведенні на замінник молока, у молодняку старшого віку і свиней — при тривалій однотипній годівлі з використанням висококонцентрат-них, жомово-силосних раціонів. У хутрових звірів причиною В2 вітамінозу є нестача в раціоні м'яса, печінки, дріжджів, молока; довге проварювання кормів; низький (менше 7 г на 100 ккал) рівень білка в раціоні та високий (5 г на 100 ккал) вміст жиру. Ендогенна недостат­ність розвивається при хронічних розладах травлення, пригніченні життєдіяльності мікрофлори рубця й товстого відділу кишечнику ан­тимікробними засобами, використанні антивітамінів рибофлавіну.
Симптоми
Спостерігають сповільнення росту, випадання волосу, дерматит. У птиці з'являються тріщини губ і шкіри, куточків рота, почервоніння й кровоточивість слизової оболонки рота, язика, ясен. Повіки опухають, відзначають сльозотечу, пізніше — васкуляризацію і запалення рогівки. Розвивається гастроентерит, у подальшому мож­ливі атаксія, скарлючення пальців, парез кінцівок і коматозний стан. У хутрових звірів В2-гіповітаміноз характеризується гіперкератозом шкіри, дерматитом, алопеціями, депігментацією волосу, особливо підшерстя. У щенят песців при народженні хутро сірого або сіро-білого забарвлення. Інколи вони стають зовсім голими, їхня шкіра потовщується і має салоподібний вигляд. Самки часто залишаються неплідними. У тяжких випадках спостерігають парез тазових кінцівок, судоми, коматозний стан, помутніння рогівки і кришталика.
Діагноз
Враховують симптоми, лікувальний ефект від застосування рибофлавіну, вміст його в раціоні, крові (в нормі — 8—16 мкг/100 мл) та печінці (у свиней — 2,9—4,4; норок — не менше 1,1; песців — 1,5; телят — 0,3 мг у 100 г
Лікування
Хворим тваринам усередину протягом 8—12 днів дають синтетичний рибофлавін у дозах: поросятам-сисунам — 5—6 мг, під­свинкам — 20—40, телятам — ЗО—50, норкам — 1,5—2, лисицям і песцям — 3—4,5 мг. Використовують комплексні препарати (хутро­вим звірам — пушновіт-1 і пушновіт-2).
Профілактика
Згодовують корми, багаті на рибофлавін: молоко, висівки, дріжджі, борошно м'ясне, рибне, з люцерни та конюшини, м'ясо мускульне, печінку. Використовують премікси, до складу яких входять синтетичний рибофлавін, або додають його в комбікорм: сви­номаткам — 2,4 г, поросятам 2—3 г на 1 т сухої речовини. Потреба телят у рибофлавіні (25—35 мкг/кг маси) задовольняється за рахунок молозива й молока. У разі переведення їх у ранньому віці на замінник молока рибофлавін дають додатково по 1—3 мг на добу протягом 30—60 днів. Норкам рекомендують у кормову суміш додавати по 0,5 мг, лисицям і песцям — 1 мг рибофлавіну. У січні—червні дозу збіль­шують у 5—10 разів. Пушновіт-1 та пушновіт-2 норкам дають по 1—2 г, лисицям, песцям і собакам — по 2—4 г.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Гусеничная пара - кто что знает? Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.