26 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - К-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

К-гіповітаміноз

K-hypovitaminosis
Недостатність філохінону
Загальна інформація
Характеризується погіршенням зсідання крові та крововиливами. Хво­ріють хутрові звірі й птиця, рідко — свині та тварини інших видів у ранньому віці.
Етіологія
К-гіповітаміноз виникає при недостатньому надходженні філохінону з рослинними кормами (трав'яне борошно з люцерни і конюшини), руйнуванні антивітаміном — дикумаролом, який містить­ся у листях буркуну або утворюється під впливом плісеневих грибів (у сіні конюшини, силосі). Ендогенна недостатність вітаміну К розви­вається при хворобах печінки, гастроентеритах,припиненні синтезу менахінону при дисбактеріозі, що розвивається внаслідок тривалого застосування кокцидіостатиків, антибіотиків і сульфаніламідів.
Симптоми
У птиці спостерігають жовтяницю та сухість шкіри сережок гребеня, крововиливи у ділянці грудей, крил. У новонароджених щенят хутрових звірів (лисиці, песці), тварин інших видів виявляють кровотечу з пуповини, множинні крововиливи у підшкірній клітко­вині, м'язах, слизовій оболонці шлунка та кишечнику. Незначні по­шкодження шкіри призводять до тяжких, а інколи й смертельних кровотеч.
Патологічні зміни
У курчат найбільш характерними ознаками К-гіповітамінозу є множинні діапедезні крововиливи в підшкірній клітковині кінцівок, грудних м'язів, у слизових оболонках травного каналу та відшару­вання кутикули в м'язовому шлунку.
Діагноз
Діагноз ставлять за характерними клінічними симптомами, резуль­татами патолого-анатомічного розтину. Враховують період зсідання крові. В оптимальних умовах у птиці цей процес триває 18—20 с. Утворення згустку через 55—60 с свідчить про недостатність, а через 60 с і більше — про гострий дефіцит вітаміну К в організмі. У хворих свиней кров зсідається за 10—12, у здорових — за 4—5 хв. Підтверджують діагноз за лікувальним ефектом. Необхідно диференцію­вати С-гіповітаміноз, чуму й бешиху свиней.
Лікування
До раціону вводять корми, багаті на вітамін К: зелену траву, люцернове борошно, капусту, конюшину, кропиву, сіно, сінаж і сілос високої якості. Хворим тваринам до корму додають вікасол: курям-несучкам — 1,5 мг, племінним — 2—2,5; свиням — 2—3 мг/кг корму; вагітним самкам хутрових звірів — за 5 і 10 днів до щеніння у дозі по 1—2 мг песцям та лисицям і 0,5 мг — норкам. Цей препарат можна вводити внутрішньом'язово: телятам — по 0,01—0,05 г, поро­сятам — 0,05—0,25 г на одну тварину у вигляді 1%-го розчину. Його вводять протягом 3—5 днів. Через сім днів курс лікування повторюють.
Профілактика
Тварин забезпечують кормами, багатими на віта­мін К, не допускають згодовування буркуну, зіпсованих сіна, силосу, сінажу, стежать за використанням антимікробних препаратів.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Гусеничная пара - кто что знает? Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.