26 травня 2020р.
про проект | контакти | часті питання | мапа | гостьова книга | English ver.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Каталог тварин
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
Рибництво
Шовківництво
Бджільництво
Годівля тварин
Корми та кормова база
Норми годівлі
Племінна справа
Племінні господарства
Корисна інформація
Ветеринарія
Хвороби тварин
Діагностика
База ветеринарних препаратів
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
Тваринництво - Ветеринарія - Хвороби - Незаразні / Внутрішні (терапія) - Е-гіповітаміноз


Пищевая непереносимость гистамина

Е-гіповітаміноз

E-hypovitaminosis
Недостатність токоферолу
Загальна інформація
Проявляється порушенням процесів окислення в органах і тканинах, переродженням і некрозом клітин печінки, м'язовою дистрофією. Хворіють тварини всіх видів. У молодняку тварин нестача токоферолу в поєднанні з нестачею селену зумовлює білом'язову хворобу і токсич­ну гепатодистрофію (у поросят), у птиці—енцефаломаляцію, м'язову дистрофію та ексудативний діатез.
Етіологія
Гіповітаміноз Е виникає при утриманні на силосно-жомовому та жомово-концентратному раціонах без достатньої кіль­кості сіна, трав'яного борошна, зелених кормів; при згодовуванні кор­мів, які містять велику кількість ненасичених жирних кислот, оскільки при тривалому зберіганні їх утворюються перекисні сполуки, що руй­нують токоферол (зіпсовані рибні й м'ясні продукти, прогірклий кор­мовий жир тощо). Руйнують токоферол також нітрати і нітрити, пере­кисні сполуки, що утворюються у підгнилих, запліснявілих зернових кормах, сінажі, соломі. Розвитку гіповітамінозу Е сприяє нестача в організмі селену.
Патогенез
При нестачі вітаміну Е посилюється окислення ненаси­чених жирних кислот, нагромаджуються іпопероксиди.
Симптоми
У дорослих тварин нестача токоферолу характеризу­ється порушенням репродуктивної функції. У молодняку знижується тонус м'язів, розвивається міопатія, яка супроводиться зменшенням об'єму м'язів стегна, порушенням рухів, та жирова гепатодистрофія. При одночасній нестачі в організмі селену і токоферолу у молодняку розвивається білом'язова хвороба.
Діагноз
Діагноз ставлять з урахуванням аналізу годівлі, якості кормів, наяв­ності ознак міопатії та епатозу. Враховують лікувальний ефект від застосування препаратів токоферолу. Визначають вміст токоферолу в сироватці крові, який становить: у телят — 0,3—0,6 мг/100 мл, ягнят — не менше 0,25; корів — 0,4—0,6 у стійловий і 0,7—1,4 — у пасовищний періоди; у кобил відповідно 0,28—0,32 і 0,45—0,53; сви­ней —0,2—0,4 мг/100 мл. У молозиві здорових корів вітаміну Е міститься 3,5—5 мг/л, у молоці влітку — близько 2, взимку — 0,4—1,0 мг/л.
Лікування
До складу раціонів включають зелені корми, гідропонну зелень, пророщене зерно, сіно бобове, бобово-злакове, трав'яне і хвой­не борошно, сінаж, висівки, молоко, собакам і хутровим звірам — печінку. Всередину або внутрішньом'язово вводять препарати токоферолу: олійні розчини, тривітамін, АДЕвіт, тетравіт, інсолвіт, кормовіт Е-25, гранувіт Е-25, капсувіт Е-50, фехолін. Добові дози для великих тварин становлять 500—1000 мг; телятам до 6-місячного віку — 50— 100, старше 6-місячного — 150—300; свиноматкам і кнурам — 100— 300, поросятам віком до 4-місячного віку — 15—50, ремонтним свин­кам — 50—100; дорослим вівцям — 50—100, ягнятам — 5—10; лисицям і песцям — 15—30; норкам — 5—10; собакам — 15—40 мг. Фехолін (містить вітаміни Е і F холін, вітаміни групи В) застосовують телятам всередину по 15—20 мл 1—2 рази на добу 5—8 днів підряд.
Профілактика
Використовують корми, багаті на токоферол, по­треба в якому з розрахунку на 1 кг сухої речовини корму становить: для жуйних — 20—40 мг; свиноматок — 30—40, поросят — 45—60; кролів — 40; норок та інших хутрових звірів — 80; собак і кішок — 50—60 мг, для лошат — 300 мг на добу.
Групи тварин, що вражаються:
Свинарство
Скотарство
Вівчарство
Птахівництво
   яєчні кури
   м'ясні кури
   м'ясо-яєчні кури
   індики
   гуси
   качки
Конярство
Кролівництво та хутрове звірівництво
   кролі
   лисиця
   норка
   нутрія
   песець
Дрібні домашні тварини
   Коти
   Собаки

Свіжі обговорення на агро-форумі: Гусеничная пара - кто что знает? Вопрос по рекультивации Решил заняться рисом. Какая техника нужна? Что за проблема??? Яблоки опадают не созрев
©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені.
Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.