23 вересня 2020р.
Аграрний сектор України
 
Рослинництво
Тваринництво та ветеринарія
Технічне забезпечення
Переробка та якість продукції
Економіка
Правове забезпечення та земельні питання
Корисна інформація
Новини
Статистика
Ціни
Аграрна освіта та наука
Дорадництво
Нормативно-правове забезпечення
Каталог дорадчих служб
Питання та відповіді
Консалтингові організації
Система "Конка"
Агровебкаталог
Дошка агро-оголошень
Агро-форум
 

Інформаційне забезпечення сільськогосподарської дорадчої діяльності в Україні

Значення інформаційно-консультативної діяльності в АПК

З часів планової економіки в колишніх великих сільськогосподарських підприємствах (колгоспах, радгоспах, міжгосподарських об'єднаннях) спеціалісти з різних галузей виробництва (еконоиісти, агрономи, зоотехніки, ветеринарні лікарі, механізатори, меліоратори та ін.) мали відповідну базову підготовку і досвід роботи, організовували виробництво у своїй сфері діяльності отримували інформацію про досягнення науково-технічного прогресу, впроваджували ці досягнення у виробництво.

Діяльність цих спеціалістів підтримувалась:

  • системою підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів з п'ятирічним циклом навчання;
  • системою впровадження з обов'язковими планами нової техніки і фондовим забезпеченням державними ресурсами;
  • системою політичної і науково-технічної пропаганди тощо.

     Тобто працювала жорстка адміністративна командна система у розповсюдженні інформації та впровадженні нових знань, при яких товаровиробник не був вільним у прийнятті власних рішень.

У нових ринкових умовах така система не працює.

Її місце займає оперативна , інформаційно-консультативна система, що розвивається на основі дорадчої діяльності, та сприяє доведенню накопичених наукових знань до конкреьних товаровиробників і надання їм допомоги в освоєнні досягнень науково-технічного прогресу.

На цьому наголошував відомий економіст у галузі сільського господарства О.В. ЧАЯНОВ, який ще у 1917 році писав, що головна роль сільськогосподарської консультаційної служби - підвищення спроможності сільськогосподарських виробників приймати власні рішення.

Ринкова і науково-технічна інформація в системі агропромислового комплексу об'єктивно перетворюється в стратегічний виробничий ресурс, що значно впливає на ефективність виробництва.

У зв'язку з цим інформаційно-консультативне і наукове обслуговування сільськогосподарських виробників посіло відповідне місце в інфраструктурі АПК, визначились його функціональна роль та структурні взаємозв'язки з іншими складовими агропромислового комплексу.
  ©agroua.net 2002-2015. Усі права захищені. Без посилання на сайт "Аграрний сектор України" (agroua.net) перепублікація матеріалів заборонена.